2020
Ιατρικό Διαβαλκανικό Θεσσαλονίκης
![Ιατρικό Διαβαλκανικό GR](https://endoscopiki.gr/wp-content/uploads/2020/07/Ιατρικό-Διαβαλκανικό-GR.png)
Η Ενδοσκοπική Α.Ε. εγκατέστησε στο Ιατρικό Διαβαλκανικό Θεσσαλονίκης το πρωτοποριακό σύστημα High Definition ενδοσκοπικής υπερηχογραφίας Sonart SU-1 της εταιρείας Fujifilm Holdings Corporation. Το σύστημα περιλαμβάνει επεξεργαστή ELUXEO™ και τα νέα υπερηχοενδοσκόπια 580 Series Super CCD για επεμβατική ενδοβρογχική υπερηχογραφία EBUS και για επεμβατική ενδοσκοπικής υπερηχογραφία πεπτικού EUS . Η εγκατάσταση περιλαμβάνει επιπλέον ενδοσκόπια ELUXEO™ 700 Series, καλύπτοντας έτσι όλες τις διαγνωστικές και επεμβατικές εφαρμογές με απόλυτη ακρίβεια. Τέλος η εγκατάσταση περιλάμβανε το πρωτοποριακό σύστημα καθαρισμού και απολύμανσης ενδοσκοπίων SERIE 1 της Soluscope.